PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

Forum dźwigowe - Dźwigi, Windy osobowe, towarowe, Żurawie

 

Dyskusje na temat dźwigów.

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj
 Ogłoszenie 
Jeżeli nie masz jeszcze konta załóż je.

Kontakt: admin@forum-dzwigi.pl
https://www.facebook.com/forumdzwigi/

Partnerzy serwisu:
katalog-budowlany.pl - Katalog serwisów branży budowlanej
wynajempomp.pl - rozwiązania pompowe dla budownictwa i nie tylko

Poprzedni temat :: Następny temat
Stawki za wynajem dzwigu
Autor Wiadomość

Łukasz 
Użytkownik

Firma: Us?ugi D?wigowe
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 21

Wysłany: |6 Kwi 2012|, o 16:44   Stawki za wynajem dzwigu

Panowie,
Mam pytanie czy u was też tak jest. Chodzi mi o stawkę za wynajem dźwigu która w moim przypadku pozostaje niezmienna od dobrych kilku lat. Przez ten czas olej napędowy zdążył już zdrożeć z 3 na 6 zł za litr, koszty działalności znacząco wzrosły a stawka godzinowa pozostaje ta sama. Wiem że to powód rosnącej konkurencji ale powoli przestaje się to już opłacać. Narobiło się dźwigów na potęgę i ludzie za takie marne stawki robią że głowa boli. Czy też tak macie na obszarze w którym działacie. Ja działam głównie w woj. świętokrzyskim. Może warto by było jakiś związek dźwigowych założyć :-) , ustalić jakąś godzinową stawkę minimalną dla danego przedziału udźwigów i tego się trzymać, co myślicie o takim pomyśle?
 
 

martin crane 
Stały użytkownik
martin crane

Firma: dekom
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 147
Skąd: Myszków

Wysłany: |6 Kwi 2012|, o 17:28   

to samo pytanie mi przychodzi do głowy, tyle że ja jestem ze śląska, i tu dopiero jest konkurencja praktycznie w każdym powiecie jest od kilku do kilkunastu żurawi. Z tym zwiąkiem to nic nie zdziałasz, bo jak ktoś ma swoje dźwigi to poniżej pewnej stawki nie wyjedzie z bazy, bo woli nic nie zarobić niż za marne pieniądze sprzęt niszczyć, ale jesli ktoś ma leasing czy kredyt, to łapie co sie da, i jest w stanie zejść do granicy opłacalności byle tylko się załapać, sam nawet miałem taki przypadek, kolega a raczej konkurencja, delikatnie podpytal mnie gdzie i w jakiej firmie robie, za parę dni już widziałem jego oferte na biurku kierownika, dodam tylko że przez ten incydent ja też musiałem zejść z ceny bo inaczej po robocie bym miał, nie myślałem nawet że można się zniżyć do tego poziomu no ale cóż. A jeszcze jedno, jak oceniacie właściciela firmy, która wynajeła liebherra 90t ok 1996r za 90zł na godzine na okres 3 miesięcy, ja tego nie skomentuje choć wiele słów mi się ciśnie na usta
_________________
usługi dźwigowe do 70t
 
 

faza 
Specjalista

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 242

Wysłany: |6 Kwi 2012|, o 19:09   

martin crane napisał/a:
. A jeszcze jedno, jak oceniacie właściciela firmy, która wynajeła liebherra 90t ok 1996r za 90zł na godzine na okres 3 miesięcy, ja tego nie skomentuje choć wiele słów mi się ciśnie na usta


Wynika z tego ,ze zarobil okolo 60 tys. zlotych.Nieorietuje sie czy to duzo? ,czy malo?
_________________
Winda blizej!
 
 

Łukasz 
Użytkownik

Firma: Us?ugi D?wigowe
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 21

Wysłany: |6 Kwi 2012|, o 19:30   

faza napisał/a:
martin crane napisał/a:
. A jeszcze jedno, jak oceniacie właściciela firmy, która wynajeła liebherra 90t ok 1996r za 90zł na godzine na okres 3 miesięcy, ja tego nie skomentuje choć wiele słów mi się ciśnie na usta


Wynika z tego ,ze zarobil okolo 60 tys. zlotych.Nieorietuje sie czy to duzo? ,czy malo?


No to zainwestuj sobie bańkę w sprzęt a potem spróbuj wyjść na swoje pracując za takie stawki. Poza tym z tych 60 tys to musisz kupić ropę (jak praca jest intensywna to pewnie z 15 tys jak nic wydasz), opłać operatora kolejne 15 tys, ewentualne naprawy, kredyt, rate leasingową... W tym przypadku ktoś raczej nie zarobi na tym interesie.
 
 

martin crane 
Stały użytkownik
martin crane

Firma: dekom
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 147
Skąd: Myszków

Wysłany: |7 Kwi 2012|, o 06:33   

no właśnie serwis... nie wiem jak u was ale ja mam kilku serwisantów a ceny zaczynają się od 120zł za godzine, nielicząc części, a te wiadomo że tanie nie są, nie życze nikomu źle ale jak sie takiemu coś przydarzy, to może wtedy będzie wiedział ile trzeba brać za dźwig tego kalibru. Nie mam pojęcia jak ten gość wychodzi na tym, ale jak tylko znajde jakąś konkretną robote na taki dźwig to go podnajme :-)
_________________
usługi dźwigowe do 70t
 
 

faza 
Specjalista

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 242

Wysłany: |7 Kwi 2012|, o 07:24   

Łukasz napisał/a:

No to zainwestuj sobie bańkę w sprzęt a potem spróbuj wyjść na swoje pracując za takie stawki. Poza tym z tych 60 tys to musisz kupić ropę (jak praca jest intensywna to pewnie z 15 tys jak nic wydasz), opłać operatora kolejne 15 tys, ewentualne naprawy, kredyt, rate leasingową... W tym przypadku ktoś raczej nie zarobi na tym interesie.


Spokojnie ja sie tylko spytalem czy to duzo ?,czy to malo?
Inwestujac banke w sprzet i brac kredyt w banku potrzeba bylo bymiec okolo 20 % swojego udzialu lub cos zastawic pod hipoteke.Z drugiej strony przy tej stawce(90zl/h) widocznie tez da sie wyzyc!,tylko zamiast oplacac operatora dzwigowego trzeba by samemu popracowac na tym dzwigu.Bedac realista przy braniu kredytu liczyles sie z tym ,ze na splate kredytu i zwrotu poniesionych kosztow potrzebujesz minimum 5 lat.
Ale z drugiej strony powinniscie miec wszedzie mniejwiecej rowne stawki! a nie podkladac sobie nogi,bo kiedys ten z mniejsza (atraktyjwniejsza)stawke niepodniesie sie wiecej(zbankrutuje) a same firme telefonicznie powiadomic!
_________________
Winda blizej!
 
 

martin crane 
Stały użytkownik
martin crane

Firma: dekom
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 147
Skąd: Myszków

Wysłany: |7 Kwi 2012|, o 09:01   

ja niedawno brałem kredyt na dźwig, tylko 45t, chcąc 300 tyś zł musiałem mieć 60000zł wkładu własnego, co przy okresie kredytowania na 3 lata, daje około 8tyś miesięcznie na ratę, narazie sam robie tym dźwigiem więc jakieś 5-6tyś w kieszeni, średnio 4tyś mnie paliwo kosztuje to już razem 17-18tyś(w przypadku zatrudnienia operatora), a jeszcze ewentualne naprawy? co w używanych dźwigach zawsze jest coś do zrobienia, także 20tyś to same opłaty, i to taki optymistyczny wariant, dlatego jak ci sprzęt nie zarobi 10-12tyś na czysto to szkoda się w to w ogóle pakować, bo za mniejszą kase możesz iść do firmy na większy dźwig i te 6tyś zarobisz bezstresowo.
p.s
ja opisałem jak to jest z dźwigiem za 300tyś więc trzeba teraz się zastanowić jak by to było w przypadku dźwigu za bańke
Ostatnio zmieniony przez martin crane |9 Kwi 2012|, o 07:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 

damianf4 
Użytkownik

Firma: h.u.p sambud
Wiek: 38
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 28

Wysłany: |17 Gru 2012|, o 18:29   

jakiś czas temu pracowałem przy hali widowiskowej
2 fabloki 28T + 2 bociany + kosz do transportu ludzi kasował po 100zł netto za sztukę
Grove 35T po podpisaniu kontraktu 75zł n... za godz
a ja na 12,5T 100zł n...
z tego oni mieli zajob, bo mieli kontrakty podpisane, a nas wymają podwykonawca i sam zaoferował taką stawkę.

W czasie tego sztucznego kryzysu firmy schodzą z cen by im lizingi nie pozabierali sprzętu,
chcą doczekać lepszych czasów, tylko jakim kosztem.
 
 

martin crane 
Stały użytkownik
martin crane

Firma: dekom
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 147
Skąd: Myszków

Wysłany: |18 Gru 2012|, o 21:05   

znam firmy które robią dźwigiem 35t za 80zł...
_________________
usługi dźwigowe do 70t
 
 

kadam9 
Użytkownik
właściciel

Firma: Kotowicz dźwigi
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 43
Skąd: Zachodniopomorskie

Wysłany: |1 Sty 2013|, o 14:57   

U Nas stawka za 30 to 140 150 n.. za godz. w zależności na jak długo, wcześniej zjechałem dużo więcej bo do 110 ale miało to być na ponad dwa miesiące u znajomego kierownika bud. więc na gębę no i się przejechałem pracowałem może ze trzy tyg. z przerwami na dodatek, no i jeszcze płatności... teraz niżej jak 130 (na dłuższy okres) nie schodzę bo jest to nieopłacalne. Nawet głupio potem dzwonić po swoje. A tak w ogóle wszystkiego dobrego w nowym roku i jak najmniej pracy "na kluczyku"
 
 

Łukasz 
Użytkownik

Firma: Us?ugi D?wigowe
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 21

Wysłany: |24 Lut 2013|, o 19:56   

O 140-150 zł/h za 30 t to można u nas jedynie pomarzyć, tyle się za 50 ton nie weźmie. Czekamy na lepsze czasy i na środki unijne na nowe inwestycje... może coś się ruszy w biznesie :-/
 
 

martin crane 
Stały użytkownik
martin crane

Firma: dekom
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 147
Skąd: Myszków

Wysłany: |24 Lut 2013|, o 20:57   

Popieram słowa Łukasza, panowie pracuje ktoś żurawiem 70T? jakie są stawki na dźwig tej klasy? mam ofertę na około 1.5 roku za 140zł/h 10h dziennie tylko nie wiem czy to nie za mało a nie chce stawek zaniżać z drugiej strony to jak ja się nie zgodzę to kto inny pójdzie. Niedaleko mnie powstaje trasa, pytałem tam o robotę to mnie osłabili za ltm 1030 70zł fakt że firma solidna ale nie da się za tyle wyżyć! no ale oczywiście znaleźli jakichś jeleni i robią, powodzenia im życzę przy pierwszej konkretnej awarii!!
Ostatnio zmieniony przez martin crane |24 Lut 2013|, o 23:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 

konglong 
Nowy użytkownik

Wiek: 43
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 3

Wysłany: |15 Maj 2013|, o 07:39   

no właśnie serwis... nie wiem jak u was ale ja mam kilku serwisantów a ceny zaczynają się od 120zł za godzine,
Ostatnio zmieniony przez gulin |15 Maj 2013|, o 20:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 

kadam9 
Użytkownik
właściciel

Firma: Kotowicz dźwigi
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 43
Skąd: Zachodniopomorskie

Wysłany: |20 Maj 2013|, o 16:35   

Teraz to i u mnie spadło. Frajer bo inaczej nie mogę go nazwać 40-ką robi za 110zł do tego nie liczył za dojazd, a miał 60km razem do zrobienia. Dodam, że robota na 3 godziny. Chore to jest jakieś.
 
 

Dominik4x4 
Użytkownik
Only Diesel

Firma: Usługi Dźwigowe Kopacz M-D
Wiek: 31
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 12
Skąd: Chorzów

Wysłany: |22 Maj 2013|, o 21:29   

U mnie to samo jeden z drugim Robią za byle grosze i zjeb....ali ceny tak że głowa boli
Ja nie mam zamiaru do tego dokłądać jest odpowiednia robota i stawka jade.
_________________
Krupp KMK 5100
Liebherr LTM 1070
Faun RTF60-4
Liebherr LTM1045
Faun RTF40-3
Liebherr LTM1030/2
Kama3 DST 0184
Liaz AD14
Tatra AV14
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 Forum dźwigowe - Dźwigi, Windy osobowe, towarowe, Żurawie

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by szpak 

Pliki Cookies

© 2007-2021 Forum Dźwigowe