PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

Forum dźwigowe - Dźwigi, Windy osobowe, towarowe, Żurawie

 

Dyskusje na temat dźwigów.

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj
 Ogłoszenie 
Jeżeli nie masz jeszcze konta załóż je.

Kontakt: admin@forum-dzwigi.pl
https://www.facebook.com/forumdzwigi/

Partnerzy serwisu:
katalog-budowlany.pl - Katalog serwisów branży budowlanej
wynajempomp.pl - rozwiązania pompowe dla budownictwa i nie tylko

Poprzedni temat :: Następny temat
Awarie-ciekawostki
Autor Wiadomość

faza 
Specjalista

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 242

Wysłany: |26 Sty 2012|, o 17:27   Awarie-ciekawostki

Dzisiaj mialem fajna i niespotykana awarie.Otoz jedna z czterech lin zleciala ze swojego rowka w rolce pod kabina!A przyczyna tego byla nakretka od sruby 6mm,ktora sie odkrecila z kasety wewnetrznej kabiny.Nakretka spadla na oslone rolki a z tamtad pod wplywem wibracji zeslizgnela sie na rowek prowadzenia liny,ktora z kolei z tego prowadzenia spadla pomimo zabezpiecznika linowego ktory z kolei sie nietypowo wygial.Nietypowe ale prawdziwe ;-)
A klient zglaszal tylko nietypowe szmery pod podloga kabiny :lol: .
_________________
Winda blizej!
 
 

Radasdudas 
Użytkownik

Wiek: 35
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 82
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: |26 Sty 2012|, o 19:57   

No rzadkość rzeczywiście:-D A dlaczego zabezpieczenie się wygięło?
_________________
Radasdudas
 
 
 

faza 
Specjalista

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 242

Wysłany: |26 Sty 2012|, o 21:28   

Radasdudas napisał/a:
No rzadkość rzeczywiście:-D A dlaczego zabezpieczenie się wygięło?


Slaba jakosc(za cienki material) plaskownika,zglosilem juz to do firmy i bedzie dalej przekazane jako "bubel" do poprawki. Jako ,ze to jest produkt firmy KONE dzwig MONO SPEC niestety ta czesc pochodz z Wloch.
_________________
Winda blizej!
 
 

faza 
Specjalista

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 242

Wysłany: |2 Kwi 2012|, o 20:50   

Kolejna "fajna " awaria,ktora kosztowala mnie prawie 6 godzin wytezonego myslenia i nerwow.Kolega mial wczoraj awarie,probowal ale musial sie poddac nie dal rady znalezsc usterki.Spadl ten zaszczyt na mnie.Jak wiecie oswietlenie szybu mozna zalaczyc w maszynowni na kabinie albo w ... podszybiu.Winda nam nieznana mamy konserwacje od Nowego Roku firmy Schindler.Uklad bezpieczenstwa dochodzil wg schematu do pewnego punktu,ktorego z kolei nie bylo w opisie w calym schemacie.Pozostalo mi przegladnac caly szyb w poszukiwaniu jakiegos wylacznika,ktory byl w schemacie ale bez opisu i niewiadomo gdzie.Bez rezultatu.W podszybiu pod oswietleniem szybu znajdowalo sie gniazdko 230V starego typu-laty szescdziesiate z malym przelacznikiem! wbudowanym w te gniazdko.Jak sie okazalo to byl wylacznik STOP! a mysmy go wzieli za wylacznik oswietleniowy ;-)
_________________
Winda blizej!
 
 

faza 
Specjalista

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 242

Wysłany: |23 Kwi 2013|, o 22:21   

Chyba w tym temacie mozna to umiescic.

http://www.sfora.pl/Spadl...tudentki-a54912
_________________
Winda blizej!
 
 

Zepco 
Użytkownik

Wiek: 41
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 73

Wysłany: |24 Kwi 2013|, o 20:25   

faza napisał/a:
Chyba w tym temacie mozna to umiescic.

http://www.sfora.pl/Spadl...tudentki-a54912


Ktoś kto pisał ten artykuł powinien doprecyzować, że winda nie spadła tylko zjechała na krańcówkę. Przecież liny się nie urwały. A to, że uderzenie o słupek jest "wstrząsające", to już inna para kaloszy.
 
 
 

faza 
Specjalista

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 242

Wysłany: |25 Kwi 2013|, o 07:39   

Zepco napisał/a:
faza napisał/a:
Chyba w tym temacie mozna to umiescic.

http://www.sfora.pl/Spadl...tudentki-a54912


Ktoś kto pisał ten artykuł powinien doprecyzować, że winda nie spadła tylko zjechała na krańcówkę. Przecież liny się nie urwały. A to, że uderzenie o słupek jest "wstrząsające", to już inna para kaloszy.


Mnie sie tez wydaje,ze ktos tu chcial zrobic mala "zadyme" wokol tej awarii. Przeciez tego typu awarie zdarzaja sie dosyc czesto tylko,ze nie zawsze w windzie znajduja sie "protegowani" dziennikarzy.
_________________
Winda blizej!
 
 

faza 
Specjalista

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 242

Wysłany: |25 Kwi 2013|, o 16:55   

Przeczytajcie i ocencie sami. Pieciolatem wrocil winda do domu ale przedtem.....

http://www.sfora.pl/Pieci...-do-domu-a54954
_________________
Winda blizej!
 
 

faza 
Specjalista

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 242

Wysłany: |8 Cze 2014|, o 22:38   

Myslalem,ze juz mnie nic w awariach wind niezaskoczy a jednak!Pierwszy raz od 38 lat mialem przypadek,ze winda ruszyla przy otwartych drzwiach szybowych pomimo zadnego mostku.Skrzydlo drzwi szybowych mialem otwarte stojac na zewnatrz nacisnalem przycisk przystanku w kabinie a tu nagle drzwi kabinowe sie zamknely i winda ruszyla z przystanku!Stalem na zewnatrz i "galy" mi wyszly ze zdziwienia.Typ windy Schindler obwod bezpieczenstwa 89V pradu stalego, zadnego zwarcia!Przyczyna? Kto widzial maszynownie wind starych Zrembow to wie jak wygladaja korytka kanalowe w maszynowni przykryte metalowymi deklami na rowno z posadzka, a w srodku nich znajduja sie instalacje elektryczne medzy innym instalacja szybowa. Kazdy wylacznik,przelacznik czy tez rozne kontakty byly prowadzone pojedynczymi przewodami.I wlasnie w tym korytku na wskutek przerdzewialych metalowych czesci korytka i duzej wilgotnosci ( mokre przewody)cztery przewody instalacji elektrycznej sie skleily! a izolacja na dlugosci okolo 5 cm sie stopila. I to wlasnie bylo przyczyna tej awarii.
_________________
Winda blizej!
 
 

raflex997 
Nowy użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 6

Wysłany: |30 Lip 2014|, o 20:06   

u mnie wczoraj ktoś ukradł magnesy z których palce magnetyczne szczytują zwalnianie dzwigu oraz jego zatrzymanie oczywiście tylko z parteru zginęły ale sam fakt żę ludzie kradną wszystko hehe
 
 

Krzysztof 
Nowy użytkownik

Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 9

Wysłany: |14 Kwi 2015|, o 09:36   

Kradną to pól biedy.
Przyjechałem na awarie na akademik, idę na piętro tam gdzie stała wchodzę na kabinę i kaseta rewizji zdemolowana rozkopana i brak foto impulsatora. Po wyjściu zauważyłem na korytarzu jego szczątki na 20m :)
 
 

Krzysztof 
Nowy użytkownik

Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 9

Wysłany: |14 Kwi 2015|, o 09:42   

Albo jeszcze lepiej.
Kolego rano przyjechał na awarie i winda stała na górnym krańcowym. Coś go tknęło i zapalił światło i spojrzał przez otwór linowy na kabinę z maszynowni, a tam spało pięciu pijanych studentów opartych o ściany szybu i do tego z lodówka z browarami na kabinie.
Strach pomyśleć co by było jak by ja poprostu z krańcówki opuścił i puścił na szybkim.
 
 

anhal65 
Nowy użytkownik

Dołączył: 11 Gru 2015
Posty: 1

Wysłany: |11 Gru 2015|, o 05:57   

winda stycznikowa w bloku sama sie steruje tzn. nie mozna jej przywolac a ona jezdzi jak chce, fotka sprawna
Ostatnio zmieniony przez anhal65 |11 Gru 2015|, o 06:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 

faza 
Specjalista

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 242

Wysłany: |18 Gru 2015|, o 10:15   

Myslalm,ze mnie juz nic nie zaskoczy a jednak ostatnia awaria potwierdzila teze,ze niejedna niespodzianka jeszcze przedemna.Wiezowiec 11 pieter winda stala na 8 pietrze,bezpiecznik wywalilo-czyli zwarcie.Po dluzszym czasie szukalem zwarcia na kabinie nic nie znalazlem i wychodzac z szybu zauwazylem kolko od wozka zaczepione na przeciwwadze.Zszedlem nizej otworzylem drzwi szybowe a tam ... wisi wozek na zakupy z supermarketu! :shock: na przeciwwadze no i przyczyna zwarcia znana -zerwany kabel zwisowy.Brak slow winda wylaczona z ruchu,policja zajela sie ta sprawa!A wozka nie ma kto sciagnac,ze wzgledu na duza odleglosc od drzwi szybowych-za duze niebezpieczenstwo i bez pomocy strazakow sie nie obedzie.
_________________
Winda blizej!
 
 

faza 
Specjalista

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 242

Wysłany: |31 Sty 2021|, o 12:18   

https://www.komputerswiat...at-temu/e7g6tvd
_________________
Winda blizej!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 Forum dźwigowe - Dźwigi, Windy osobowe, towarowe, Żurawie

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by szpak 

Pliki Cookies

© 2007-2021 Forum Dźwigowe