PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

Forum dźwigowe - Dźwigi, Windy osobowe, towarowe, Żurawie

 

Dyskusje na temat dźwigów.

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj
 Ogłoszenie 
Jeżeli nie masz jeszcze konta załóż je.

Kontakt: admin@forum-dzwigi.pl
https://www.facebook.com/forumdzwigi/

Partnerzy serwisu:
katalog-budowlany.pl - Katalog serwisów branży budowlanej
wynajempomp.pl - rozwiązania pompowe dla budownictwa i nie tylko

Poprzedni temat :: Następny temat
kurs na operatora żurawia, gdzie?
Autor Wiadomość

tomchuck 
Nowy użytkownik

Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 2

Wysłany: |5 Mar 2012|, o 14:17   kurs na operatora żurawia, gdzie?

witam. Chciałbym się dowiedzieć jakie firmy polecacie, które owe kursy oferują ? Są też takie firmy, które rzekomo zapewniają pracę po ukończeniu u nich kursu. Cena nie gra roli..
pozdrawiam.
 
 

kadam9 
Użytkownik
właściciel

Firma: Kotowicz dźwigi
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 43
Skąd: Zachodniopomorskie

Wysłany: |5 Mar 2012|, o 19:27   

Możesz w każdej firmie dźwigowej nabierać doświadczenia pod okiem operatora (jeżeli Cię przyjmą) i jak Będziesz się czuł na siłach możesz startować do egzaminu. Skąd jesteś bo w zachpom mogę od razu podpowiedzieć którą firmę omijać szerokim łukiem.
 
 

tomchuck 
Nowy użytkownik

Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 2

Wysłany: |5 Mar 2012|, o 20:02   

a jak wyglądają realia z pracą ? czytałem coś o firmie corleonis, że po ukończeniu kursu oferują pracę, ale również czytałem masę negatywnych opinii na ich temat... aktualnie wielkopolska, a latem mogę mieszkać w pomorskim albo i na stałe.
 
 

kadam9 
Użytkownik
właściciel

Firma: Kotowicz dźwigi
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 43
Skąd: Zachodniopomorskie

Wysłany: |8 Mar 2012|, o 21:21   

Kolego nie wiem jak z tą firmą, ogółem jest tak, że robiąc Ci uprawnienia Będziesz musiał podpisać jakąś lojalkę, lub na jakiś czas mniejsza stawkę byś dostał co jest oczywiste na początek i po pół roku ta sama śpiewka nie ma podwyżki bo (jesteś świeży, zrobiłem Ci uprawnienia zresztą jest kryzys)
 
 

czikosierra 
Nowy użytkownik
zawodnik

Firma: MON
Wiek: 39
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 9
Skąd: Gryfice

Wysłany: |15 Mar 2012|, o 21:56   

a co za kurs potrzebujesz?
na pw pisz jak coś
_________________
Taniec musi być ! ! !
 
 
 

tomalas 
Nowy użytkownik

Firma: x
Wiek: 41
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 1
Skąd: poznan

Wysłany: |11 Kwi 2012|, o 09:27   

Witam mam prawojazdy kat. C i chcialbym zrobic uprawnienia na dzwigi samojezdne. Podpowie mi ktos jaki tonaż moge osiagnac na pierwszym kursie bo z tego co sie oriętuje to jest kilka stopni? I oczywiscie czy oplaca sie w takie uprawnienia inwestowac pieniadze ??
 
 
 

martin crane 
Stały użytkownik
martin crane

Firma: dekom
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 147
Skąd: Myszków

Wysłany: |3 Maj 2012|, o 07:51   

teraz już nie ma ograniczeń tonażowych tylko są uprawnienia na typy żurawi
_________________
usługi dźwigowe do 70t
 
 

wojtek 
Nowy użytkownik

Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2016
Posty: 2

Wysłany: |4 Kwi 2016|, o 11:23   

Jeśli ktoś będzie szukał kursu to nieskromnie zapraszamy do nas do wrocławia. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem. Pozdrawiam ;-)
tel 797-404-124
_________________
operator żurawia kurs szkolenie
 
 

Pan H 
Użytkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 25

Wysłany: |14 Kwi 2016|, o 21:10   

Wątpie żeby ktoś podpisał lojalkę i wsadził Cie na żuraw z operatorem , po pierwsze wiele budów wpuszcza osoby tylko po wpisaniu Cie na liste z dowodu , po drugie jeśli Tobie zdarzy się wypadek na budowie to kto za Ciebie odpowiada? poza tym żuraw to praca z ludźmi jak Cie taki operator na przyuczeniu wpuści na żuraw a Ty komuś zrobisz krzywde to co? po kolejne nie możesz operować żurawiem na budowie jak nie masz uprawnień bo podczas wypadku prokurator i inne nieprzyjemności U nas w Łodzi czasem stosuje się ograniczenia tonażowe do 18T/32 i dalej bez ograniczeń na samojezdne a co do przejezdnych to wiadomo że chwilowo bez ograniczeń ale zobaczymy jak dlugo.
Co do chłopaków z Corleonis'a dużo czytałem opini neiciekawych ale większość z nich pisali operatorzy wieżowych , ja z nimi wiele wieżowych postawiłem ,rozebrałem i śmiało ich polecam bo to profesjonaliści i wiedzą co robią , na pewno są w pierwszej trójce w PL ludzi którzy profesjonalnie składają i zarządzają wieżowymi. A że jakiś operator miał problem z wieżowym i nie mógł go rozwiązać to nie jest miejsce żeby pisać od razu na forum , po to jest serwis , ja , my na nich nie narzekamy.
Ostatnio zmieniony przez Pan H |14 Kwi 2016|, o 21:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 

gulin 
Administrator


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 143
Skąd: GRUDZIĄDZ

Wysłany: |20 Kwi 2016|, o 16:53   

Chodzi o lojalkę po sfinansowaniu kursu przez pracodawcę....normalna praktyka przy okazji każdych uprawnień...
chronologia może wyglądać tak:
1.Chcesz zostać operatorem.
2.Jeżdzisz z operatorem jakiś czas i podglądujesz.
3.Jeśli czujesz się na siłach a operator ma o Tobie dobre zdanie przystępujesz do kursu....bardzo rzadko od razu do egzaminu...ale są takie przypadki.
4.Zdajesz kwity.
5.Jeśli pracodawca finansuje taką ścieżkę podpisuje lojalkę na kilka lat abyś nie uciekł mu gdzie indziej.Jeśli bedzesz jednak chciał-musisz zwrócić koszty i droga wolna.
 
 

Gniewomir81 
Nowy użytkownik

Dołączył: 01 Sie 2016
Posty: 1
Skąd: Z miasta

Wysłany: |1 Sie 2016|, o 16:47   No cześć

Nie chce otwierać nowego tematu , ale interesuje mnie kurs operatora . Nie wiem jak się za niego zabrać . Tzn wiem jak ale nie wiem gdzie ? Może coś doradzicie , gdzie taki kurs robić by się czegoś nauczyć a nie kupić uprawnienia . Pozatym istnieje temat praktyki jak już się kursik zrobi , bo on kosztuje troche ...gdzie uderzać o praktyke bądż staż . Jestem zdecydowany , płynny finansowo ,od 14 bm. Mam czas ! Mam już za sobą naście lat pracy !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 Forum dźwigowe - Dźwigi, Windy osobowe, towarowe, Żurawie

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by szpak 

Pliki Cookies

© 2007-2021 Forum Dźwigowe