PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

Forum dźwigowe - Dźwigi, Windy osobowe, towarowe, Żurawie

 

Dyskusje na temat dźwigów.

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj
 Ogłoszenie 
Jeżeli nie masz jeszcze konta załóż je.

Kontakt: admin@forum-dzwigi.pl
https://www.facebook.com/forumdzwigi/

Partnerzy serwisu:
katalog-budowlany.pl - Katalog serwisów branży budowlanej
wynajempomp.pl - rozwiązania pompowe dla budownictwa i nie tylko

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Admin
|2 Lis 2012|, o 15:14
Paternoster - jak ta winda dziala?
Autor Wiadomość

gulin 
Administrator


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 143
Skąd: GRUDZIĄDZ

Wysłany: |1 Lis 2012|, o 12:49   Paternoster - jak ta winda dziala?

http://www.youtube.com/wa...d&v=plxWK7zKMB4

W sensie - co się dzieje z kabinami, które wracaja?
Ostatnio zmieniony przez Admin |1 Lis 2012|, o 14:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 

Admin 
Administrator

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 90
Skąd: Kraków

Wysłany: |1 Lis 2012|, o 14:19   

To jest Paternoster.
A tutaj animacja jak działa:


(Wiki)
_________________
Administrator forum
 
 

Pawel-fl 
Nowy użytkownik

Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 1

Wysłany: |17 Gru 2013|, o 22:43   

cos fajnego ,mialem zaszczyt modernizowac takie cos :-)
 
 

faza 
Specjalista

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 242

Wysłany: |18 Gru 2013|, o 16:32   

Pawel-fl napisał/a:
cos fajnego ,mialem zaszczyt modernizowac takie cos :-)


A Ja mam taka winde ( ma 12 kabin) rocznik 1958!w konserwacji naprawde cacko! :-)
_________________
Winda blizej!
 
 

Admin 
Administrator

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 90
Skąd: Kraków

Wysłany: |19 Gru 2013|, o 09:58   

Z tego co słyszałem parę lat temu to Paternostery miałybyć demontowane ze względu na wysokie niebezpieczeństwo. Jak to się skończyło?
_________________
Administrator forum
 
 

faza 
Specjalista

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 242

Wysłany: |19 Gru 2013|, o 17:18   

Admin napisał/a:
Z tego co słyszałem parę lat temu to Paternostery miałybyć demontowane ze względu na wysokie niebezpieczeństwo. Jak to się skończyło?


Zgadza sie windy typu Paternoster zostaja pomalu wycofywane i zastepowane sa przewaznie przez dwie windy w tym jednym duzym szybie windy."Moja" ta w Niemczech jezdzi tylko dlatego,ze znajduje sie w budynku panstwowym i jest przewaznie uzywana tylko przez pracownikow tego urzedu i co dwa lata dostaje specjalne przedluzenie przez UDT na nastepny okres dwoch lat.Owszem zdarzaja sie awarie choc bardzo rzadko ale tylko przez glupote uzytkownikow np. malarz wchodzi z trzymetrowa drabina do srodka mysli,ze sie zmiesci i nastepuje blokada Paternosta i wyrwanie tylnej sciany kabiny.Albo dwoch smialkow niechcialo sie wysiasc na danym przystanku i postanowili pozostac w kabinie jezdzac na okraglo.Zeby chociaz stali spokojnie przy okreznym przejezdzie to by sie nic nie stalo ale zaczeli sie bujac i kabina na dole wyleciala ze swojego prowadzenia.Najedli sie strachu a nam przybylo duzo pracy przy dolnych prowadnikach kabiny.Tak poza tym to moim zdaniem te windy sa bezpieczne, tylko nie odpowiadaja dzisiejszym Europejskim normom.
_________________
Winda blizej!
 
 

soqw 
Użytkownik

Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 34

Wysłany: |20 Gru 2013|, o 20:37   

jakie zabezpieczenia stosuje się w takich urządzeniach?
 
 

faza 
Specjalista

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 242

Wysłany: |20 Gru 2013|, o 21:47   

soqw napisał/a:
jakie zabezpieczenia stosuje się w takich urządzeniach?


Nie ma tego za duzo i to jest problem.Jednym z zabezpieczen jest przy podlodze kabiny prog podlogi kabiny(listwa na zawiasach) z kontaktem obwodu bezpieczenstwa ,ktory sie podnosi w razie przykleszczenia kabina i ...Paternosta staje.Drugim waznym zabezpieczeniem jest moim zdaniem /mozna go nazwac czujnikiem/ wylacznik,ktory reaguje na nie rytmiczna prace windy np.zakleszczenie dachu kabiny przez drabine z progiem podestu na danym przystanku.Jak wiadomo Paternosta porusza sie z jednakowa predkoscia i ten wylacznik reaguje na kazde ( zakleszczenie) lub spowolnienie kabiny.Wierzcie mi to funkcjonuje juz 55 lat.Oczywiscie sa tez wylaczniki przy lancuchach na kolach naciagajacych-napinajacych lancuchy na wypadek gdy lewa lub prawa strona za bardzo sie wydluzyla lub na wypadek zerwania lancucha .O napedzie-silniku moge powiedziec tylko,ze chodzi jak szwajcarski zegarek-cicho i rytmicznie.Podstawa dobrej eksploatacji Paternosta jest jej dobra konserwaja( smarowanie pedzlem),ktora przeprowadzam 6 razy do roku. na spolke z kolega bo w pojedynke tej windy nie da sie konserwowac.A co ciekawe prowadnice kabiny sa z drzewa i musza naprawde byc regularnie smarowane w przeciwnym razie gdy jest brak smarowanie Paternosta porusza sie nierytmicznie i wylacznik-czujnik zadziala i jest awaria!
_________________
Winda blizej!
 
 

zsj7 
Nowy użytkownik

Dołączył: 05 Kwi 2013
Posty: 1

Wysłany: |15 Lut 2015|, o 19:24   

a z jaką prędkością jeździ to cudo ? 0.3 m/s czy wolniej?
Pozdrawiam
 
 

faza 
Specjalista

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 242

Wysłany: |15 Lut 2015|, o 19:50   

zsj7 napisał/a:
a z jaką prędkością jeździ to cudo ? 0.3 m/s czy wolniej?
Pozdrawiam


Masz racje ,przewaznie winda Paternoster porusza sie z ta 0,3 m/s predkoscia .Chociaz dopuszczalna predkosc z jaka moga sie poruszac ma sie wachac od: 0,20 m/s do 0,40 m/s.Ale moja ,ktora ja mam w konserwacji wraz z moim kolega porusza sie z 0,30 m/s.
_________________
Winda blizej!
 
 

soqw 
Użytkownik

Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 34

Wysłany: |19 Lut 2015|, o 19:51   

mimo tak powolnej pracy urzadzenie zapewnia duzo wieksza przepusowosc od klasycznej windy. Z tego co się orientuje to nie mozna juz zamontowac nowego paternostera. Wszystkie ktore chodzą są juz leciwe i dopuszczone do uzytku na bardzo starych zasadach.
 
 

faza 
Specjalista

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 242

Wysłany: |18 Mar 2015|, o 19:51   

Dzisiaj wlasnie robilem konserwacje na "Paternoster" i dopero teraz zauwazylem,ze jestesmy z tego samego rocznika ( 1958 ) :lol: tylko z ta roznica ,ze w Paternoster wszystko chodzi jak w szwajcarskim zegarku a u mnie pomalu wszystko "nawala".Miasto zastanawia sie nad wylaczeniem windy z ruchu ze wzgledu na niebezpieczenstwo i nie dzisiejsze standarty.Szkoda by bylo.Ciekawe,czy stalo by to jako muzeum czy tez czeka go przebudowa lub rozbiorka.
_________________
Winda blizej!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 Forum dźwigowe - Dźwigi, Windy osobowe, towarowe, Żurawie

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by szpak 

Pliki Cookies

© 2007-2021 Forum Dźwigowe