PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

Forum dźwigowe - Dźwigi, Windy osobowe, towarowe, Żurawie

 

Dyskusje na temat dźwigów.

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj
 Ogłoszenie 
Jeżeli nie masz jeszcze konta załóż je.

Kontakt: admin@forum-dzwigi.pl
https://www.facebook.com/forumdzwigi/

Partnerzy serwisu:
katalog-budowlany.pl - Katalog serwisów branży budowlanej
wynajempomp.pl - rozwiązania pompowe dla budownictwa i nie tylko

Poprzedni temat :: Następny temat
podkłady pod podpory
Autor Wiadomość

martin crane 
Stały użytkownik
martin crane

Firma: dekom
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 147
Skąd: Myszków

Wysłany: |29 Cze 2011|, o 18:05   podkłady pod podpory

witam mam 3 dźwigi i widziałem parę razy przy żurawiach z takich konkretnych firm dźwigowych podkładki teflonowe lub ze specjalnej sklejki, ale nigdzie nie mogę znaleźć producenta w Polsce takich podkładek a to fajna sprawa bo są lekkie i wygodne w układaniu, byłbym wdzięczny jeśli ktoś by mi mógł pomóc
 
 

hans 
Specjalista
Operator


Firma: Lewandowska
Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 109
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: |1 Lip 2011|, o 17:49   

takie podkłady są dobre do małych żurawi na stabilnym gruncie. Jak chcesz tanio to kup trochę belek 10x10, potnij na odcinki 60-70 cm i ułóż z tego kwadrat a następnie nabij z góry i z dołu sklejkę szalunkową 20 mm a w między sklejkę a belki nabij taśmę tekstylną która będzie służyła jako rączka. Waży to to niewiele i jest tanie a w razie W to nie problem odtworzyć. Do większych żurawii to kupujesz belkii 12x12 lub większe, tniesz na metrowe odcinki i wrzucasz luzem w dużej ilości na żuraw , najlepiej do solidnego kosza z tyłu żurawia. Tak żeby sarczyło na ułożenie 2 warstw pod jedną podporę na mniej stabilnym gruncie i jedna warstwa na bardziej stabilnym.

DO dużego żurawia powyżej 100t polecam wyspawać podkłady z blachy. czyli blacha dolna , kratownica z oczkiem 15x15 cm i wysokość kolo 10-15 cm lub więcej w zależności od grubości blachy ale nie mniej jak 5mm. Powierzchnia blachy to 2m x 1m dla 100t wystarczy.
_________________
usługi dźwigowe do 1200t, transport niskopodwoziowy
Ostatnio zmieniony przez hans |1 Lip 2011|, o 17:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 

martin crane 
Stały użytkownik
martin crane

Firma: dekom
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 147
Skąd: Myszków

Wysłany: |1 Lip 2011|, o 23:26   

no masz rację to będzie najtańsze bo znalazłem w końcu na necie takie podkładki teflonowe, ale ponad 3k zł, to pier... taką wygodę
_________________
usługi dźwigowe do 70t
 
 

martin crane 
Stały użytkownik
martin crane

Firma: dekom
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 147
Skąd: Myszków

Wysłany: |2 Lip 2011|, o 15:42   

kolego hans, widzę że pracujesz na 100-ce jest robota na takie dźwigi, bo do końca roku będę chciał kupić jeszcze jeden sprzęt myślałem o ltm 1040 96-97r ale za tą kase można trafić ltm 1070 z 88-89r ma dwa silniki i już można grubsze roboty zrobić tylko trochę krótki wysięg jak na 70t (3 wysuwane sekcje) 37+18m nie wiem tylko czy robota będzie na to, co sądzisz?
_________________
usługi dźwigowe do 70t
 
 

hans 
Specjalista
Operator


Firma: Lewandowska
Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 109
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: |2 Lip 2011|, o 17:19   

teraz im większy żuraw tym wiecej roboty. Ja na 100ce mam mało roboty a jak mam to ledwie dźwigamm, szef chce kupić jakąś 400tke i kombinuje jak koń pod górę bo teleskopów jest pełno i ceny takie że dech zapiera a na kraty nie ma popytu ale dużo więcej da się tym zrobić więc duma.

Od siebie mogę doradzić tyle, jak masz zaplecze w postaci zestawów do wożenia balastu, względnie soloówki z dużym hds to pchaj się w jak największe żurawie. Będzie czym obsługiwać taki żuraw. Postaraj się też nie pchać w zbyt stary sprzęt bo później będziesz miał trochę większe wydatki. Optymalnie szukać sprzętu z połowy lat 90tych i młodsze. Sprzęt na którym robię jest z 95 roku i pomimo że jest już leciwy to całkiem nieźle wypada w porównaniu z nowymi 100kami. Poza tym jest dość stabilny w porównaniu z młodszymi. Liebherr z tamtych lat wypada dużo lepiej od konkurencji ale też jest dużo droższy , niemniej jednak Grove , Demag czy Krupp też zrobi robotę. Musisz dobrze prześledzić tabele udźwigu i podpasować je do ewentualnych robót. W zasadzie to robota definiuje CI jaki sprzęt powinieneś kupić.

Napisz co dokładnie robisz to można bedzie coś więcej doradzić.
_________________
usługi dźwigowe do 1200t, transport niskopodwoziowy
 
 

martin crane 
Stały użytkownik
martin crane

Firma: dekom
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 147
Skąd: Myszków

Wysłany: |3 Lip 2011|, o 11:28   

ja robię głównie wiadukty same ale teraz coraz większe wszystko jest no i dlatego myśle nad czymś większym, bardziej mi zależy na zasięgu przynajmniej do tej roboty bo dużych ciężarów to tam raczej nie ma, a druga sprawa jest taka, że ta robota nie będzie zawsze (a szkoda) i potem jak przyjdzie roboty szukać to właśnie nie wiem czy łatwiej znajdę mając większy sprzęt czy mniejszy
_________________
usługi dźwigowe do 70t
 
 

luki-pn 
Nowy użytkownik

Firma: lisowski
Wiek: 44
Dołączył: 21 Lip 2011
Posty: 1
Skąd: poznan

Wysłany: |21 Lip 2011|, o 20:15   

martin pamietaj ze dzwig 70 czy 100 zrobi robote za 40 a 40 nie zrobi za 100
 
 
 

martin crane 
Stały użytkownik
martin crane

Firma: dekom
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 147
Skąd: Myszków

Wysłany: |22 Lip 2011|, o 08:33   

no coraz bardziej jestem ku większemu dźwigowi, wiadomo że to sporo większe koszta ale może się opłaci :-)
_________________
usługi dźwigowe do 70t
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 Forum dźwigowe - Dźwigi, Windy osobowe, towarowe, Żurawie

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by szpak 

Pliki Cookies

© 2007-2021 Forum Dźwigowe