PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

Forum dźwigowe - Dźwigi, Windy osobowe, towarowe, Żurawie

 

Dyskusje na temat dźwigów.

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj
 Ogłoszenie 
Jeżeli nie masz jeszcze konta załóż je.

Kontakt: admin@forum-dzwigi.pl
https://www.facebook.com/forumdzwigi/

Partnerzy serwisu:
katalog-budowlany.pl - Katalog serwisów branży budowlanej
wynajempomp.pl - rozwiązania pompowe dla budownictwa i nie tylko

Poprzedni temat :: Następny temat
problem z hakiem
Autor Wiadomość

jomz56 
Nowy użytkownik

Wiek: 67
Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 6

Wysłany: |22 Lut 2011|, o 08:10   problem z hakiem

Witam. Mam Stara66-Dżwig i taki oto problem: Cały hak zwisa ukośnie do osi pojazdu, co powoduje mijanie bolca włączającego wysuwanie drugiego członu żurawia, a czasami nawet zakleszczenie się liny nośnej pomiędzy krążkiem a obudową. Podejrzewam, że mam nieprawidłowe prowadzenie liny nośnej od wnętrza kolumny żurawia poprzez krążki aż do mocowania liny przy osi krążków kolumny. Czy wie ktoś jak poprowadzić tą linę prawidłowo?

A może jest to gdzieś opisane?
 
 

gulin 
Administrator


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 143
Skąd: GRUDZIĄDZ

Wysłany: |22 Lut 2011|, o 15:38   

r-61 czy żsh-6?
 
 

jomz56 
Nowy użytkownik

Wiek: 67
Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 6

Wysłany: |22 Lut 2011|, o 16:24   

Dzięki za zainteresowanie. To jest żsh-6, teleskop wysuwany jest połowicznie lub cały.
 
 

gulin 
Administrator


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 143
Skąd: GRUDZIĄDZ

Wysłany: |22 Lut 2011|, o 19:51   

R-061







ŻSH-6







ja też nie zajazyłem,przecież jesli chodzi o teleskopowanie to tylko jeden na Starze 660 może...



słuchaj- a jak jest z drugim końcem liny?spróbuj wybić samoklina (najlepiej na zwisającym zbloczu) i może ci się już końcówka zacznie okręcać...wtedy tak to zmontujesz....



zrób zdjęcie głowicy od dołu...załatwimy takie same od innego uzytkownika i porównasz....
 
 

jomz56 
Nowy użytkownik

Wiek: 67
Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 6

Wysłany: |23 Lut 2011|, o 08:33   

Witam, ...'cepowo' wytłumaczone i dzięki za to. Szukałem wcześniej w 'Google' tych oznaczeń i wyszło mi że jest odwrotnie, ale to już nieważne. Mój jest zatem 'R-061'.

To co sugerujesz było zrobione bo lina się zakleszczyła między krążkiem a obudową (tam jest 6mm prześwitu a lina ma ok.10mm.) i trzeba było rozebrać cały zwis i wyszarpnąć linę. Zmontowałem wszystko tak jak było przedtem, więc lina wychodząca z wnętrza kolumny prowadzona jest na krążek podtrzymujący (czy też prowadzący), dalej na krążek prawy kolumny (patrząc od przodu dźwiga) do krążka prawego haka, od niego do góry na krążek lewy kolumny, znowu na dół do krążka lewego haka i wreszcie do góry do samoklina, który jest mocowany na wspólnej osi z krążkami kolumny i znajduje się po lewej stronie tych krążków. Uff,, trochę to zakręcone ale, wydaje mi się poprawnie opisane. Efekt takiego montażu liny powoduje ten problem, który opisałem wcześniej - skręcenie (jakieś30 stopni) całego haka w prawą stronę.

O zdjęcia się postaram, ale to może potrwać kilka dni. Z góry dziękuję za poświęcony czas i 'ruszanie głową'. :-) ;-) :-)
 
 

gulin 
Administrator


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 143
Skąd: GRUDZIĄDZ

Wysłany: |27 Lut 2011|, o 16:57   

zdjęcia dzięki koledze "Hydros"











 
 

jomz56 
Nowy użytkownik

Wiek: 67
Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 6

Wysłany: |2 Mar 2011|, o 22:20   

Przepraszam,że po kilku dniach ale praca, obowiązki itd. nie pozwalają na natychmiastową odpowiedź. Wspaniałe zdjęcia i wszystko widać. Dziękuję 'GULIN" i koledze 'HYDROS'. Moje zawiesie wygląda identycznie tzn. prowadzenie liny jest dokładnie takie same, od krążka prowadzącego aż do samoklina. Tu jednak widzę również podobny problem jak mój; przekręcenie haka w prawą stronę. co prawda nie tak znaczny jak u mnie ale jednak. Powraca więc pytanie ; co jest przyczyną przekręcania się haka?. A może jest to efekt nadmiernego przeciągnięcia liny? :roll:
 
 

gulin 
Administrator


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 143
Skąd: GRUDZIĄDZ

Wysłany: |3 Mar 2011|, o 00:04   

dla mnie jest to sprawa o tyle ciekawa,że wasze zblocza są wielokrotnie przelinowane-co powinno ten efekt bardzo dobrze niwelować....w adk pracowałem na podwójnym przelinowaniu...zblocze było jednorolkowe...i taki efekt także występował...z tego co pamiętam -zawsze wydawało mi się właśnie,że po odkuciu liny z samoklina(kiedy montowałem bociana)....lina była pojedynczo....a po przelinowaniu na dwa-to zjawisko ustepowało...

chyba się poświęce i podejdę zapytać instruktorów do 1OSK....
 
 

jomz56 
Nowy użytkownik

Wiek: 67
Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 6

Wysłany: |3 Mar 2011|, o 12:04   

http://www.fotosik.pl/pok...953550c798.html

http://www.fotosik.pl/pok...4dea4a9482.html

http://www.fotosik.pl/pok...b36b3ba467.html

To są fotki mojego zawiesia. Przepraszam za jakość. Robiłem komórką więc może być amatorsko.

'Gulin' - b. dobry pomysł z tym zapytaniem w '1OSK'. Ja nie mam takiej możliwości w moim środowisku. Z góry dzięki! :-)
 
 

hans 
Specjalista
Operator


Firma: Lewandowska
Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 109
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: |3 Mar 2011|, o 17:49   

ja widze jedną możliwość , masz poprostu linę zwitną. Każda tego typu lina będzie się obkręcała wokół własnej osi. jedyny sposób na krótką metę to powiesieć na haku jakiś wiekszy ciężar i zostawić na noc. Im lina jest świeższa tym bardziej się skręca. W miarę rozciągania liny mniej się skręca. Innym ale drogim rozwiązaniem jest wymienic linę na przeciwzwitną ale to się nie kalkuluje w tego typu sprzętach.
_________________
usługi dźwigowe do 1200t, transport niskopodwoziowy
 
 

jomz56 
Nowy użytkownik

Wiek: 67
Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 6

Wysłany: |11 Mar 2011|, o 19:47   

Trochę zwlekałem z odpowiedzią, ale czekałem na odpowiedź 'GULINA', co powiedzieli instruktorzy z '1OSK'.

'HANS' szacun za profi poradę; ale widzę tu problem techniczny - jak to zrobić. Nic nie pomoże wieszanie na haku ciężaru, bo po prostu nic się nie dzieje i jedynie co przychodzi mi do głowy to uwolnić linę z samoklina, rozwikłać całe zawiesie i powiesić ciężar na pojedynczej linie. Po uniesieniu ciężaru powinna od razu się odkręcać. Pytanie jednak, czy lina 'zwitna' nie odkręci się nadmiernie co spowoduje jej uszkodzenie? :-/ .Proszę o odpowiedź
 
 

hans 
Specjalista
Operator


Firma: Lewandowska
Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 109
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: |11 Mar 2011|, o 20:12   

nie odwinie się. Zapomniałem dopisać żeby przy takim zwieszaniu liny wypuscić jak najwiecej liny z bębna.
_________________
usługi dźwigowe do 1200t, transport niskopodwoziowy
 
 

gulin 
Administrator


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 143
Skąd: GRUDZIĄDZ

Wysłany: |20 Mar 2011|, o 20:39   

Panowie...przepraszam,ale w związku z wiosenną pogodą mojej małżonce przyśniły się tematy remontowo-meblarskie....musiałem poświęcić ten czas na jej widzimisię...



w przyszłym tygodniu podjadę i popytam,tym bardziej ,że nie długo sezon dźwigowy...

o tobie Hans nie mówię,bo z tego co widze to ty masz sezon cały rok :mrgreen:
 
 

hans 
Specjalista
Operator


Firma: Lewandowska
Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 109
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: |22 Mar 2011|, o 19:54   

ano sezon tak naprawde to zaczął się 1 marca. Puscili mnie na wynajem do Mostów Łódź przy budowie Nowoogińskiego w Bydgoszczy. Powoli się rozkręcało a teraz to się cieszę jak z operatorki mogę wysiąść :-P W miedzyczasie trzaskam szybkie robótki na bazie albo na budowie linii tramwajowej gdzie nasza firma buduje most.
_________________
usługi dźwigowe do 1200t, transport niskopodwoziowy
 
 

Biomoon 
Nowy użytkownik

Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 1

Wysłany: |14 Maj 2012|, o 10:46   

No to fajnie, że się kręci Panowie, ja zasuwam w Łodzi ;)

Proszę się trzymać tematu...na dzień dobry upomnienie.
Moderator
_________________
http://zurawie-wynajem.portabilo.pl/ ; http://uslugi-dzwigowe.wrotapolski.pl/ ;
Ostatnio zmieniony przez gulin |14 Maj 2012|, o 14:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 Forum dźwigowe - Dźwigi, Windy osobowe, towarowe, Żurawie

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by szpak 

Pliki Cookies

© 2007-2021 Forum Dźwigowe