PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

Forum dźwigowe - Dźwigi, Windy osobowe, towarowe, Żurawie

 

Dyskusje na temat dźwigów.

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj
 Ogłoszenie 
Jeżeli nie masz jeszcze konta załóż je.

Kontakt: admin@forum-dzwigi.pl
https://www.facebook.com/forumdzwigi/

Partnerzy serwisu:
katalog-budowlany.pl - Katalog serwisów branży budowlanej
wynajempomp.pl - rozwiązania pompowe dla budownictwa i nie tylko

Poprzedni temat :: Następny temat
królewski serwis
Autor Wiadomość

martin crane 
Stały użytkownik
martin crane

Firma: dekom
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 147
Skąd: Myszków

Wysłany: |23 Mar 2013|, o 00:43   królewski serwis

Pewnie się dziwicie czemu taki tytuł, no ale jeśli przyjedzie wam do dźwigu 2 lub 3 facetów i każdy z nich kasuje 130zl/h to zrozumiecie o co chodzi, do czego zmierzam: chodzi mi o to by trochę utrzeć nosa tym fachowcom bo przecież nie może być tak że 2 gości przyjeżdża do mnie ze średnio wyposażonym warsztatem na kółkach, i biorą 2 razy tyle co ja za dźwig, i często nie mają pojęcia po co przyjechali, przecież to jest chore, sami pozwalamy na taki proceder, kiedyś jak im uwagę zwróciłem że za dużo biorą to mi facet powiedział: To czemu za takie pieniądze robicie tymi dźwigami? na to ja mu jakby miał taką konkurencje to też by robił za 1/3 ceny, a on do mnie że jak mi jest drogo to nie przyjedzie do mnie więcej bo inii chętnie zapłacą za jego przyjazd. I właśnie o to mi chodzi, pomieszało im się w głowach, nie ma zawodówek, nie ma fachowców i teraz jacyś kombinatorzy bez pojęcia próbują na tym zarobić, zróbmy coś z tym to nasz wspólny interes, sam nic nie zrobię ale wspólnie może uda się jakąś presję wywrzeć na tych hienach
_________________
usługi dźwigowe do 70t
 
 

Dominik4x4 
Użytkownik
Only Diesel

Firma: Usługi Dźwigowe Kopacz M-D
Wiek: 31
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 12
Skąd: Chorzów

Wysłany: |23 Mar 2013|, o 14:02   

Chyba mowa o tych Ludziach z Liebherr'a :-P

Przyjedzie popatrzy Pokręci śrubokrętem i 500 już jest :-P

Ja jak Już musze wezwać Servis to mam Dobrych Chłopaków z Bydgoszczy którzy znają sie na Rzeczy i Nigdy nie było że Nie dali rady Czegoś zrobić :-) Tyle że ja już Przy nich dużo sie nauczyłem :-D wzywam Ich tylko w Poważnej awarii :mrgreen:
_________________
Krupp KMK 5100
Liebherr LTM 1070
Faun RTF60-4
Liebherr LTM1045
Faun RTF40-3
Liebherr LTM1030/2
Kama3 DST 0184
Liaz AD14
Tatra AV14
Ostatnio zmieniony przez Dominik4x4 |23 Mar 2013|, o 14:08, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 

Łukasz 
Użytkownik

Firma: Us?ugi D?wigowe
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 21

Wysłany: |20 Kwi 2013|, o 09:56   

Kolega Martin ma dużo racji w tym co pisze, bardzo brakuję kompetentnych firm na rynku i przez to ceny są jakie są. Serwisanci kasują jak za zboże i pół biedy jak naprawią usterkę, jak miałem przypadek że serwisant jeździł 3 razy i nic nie wskórał a kase wziął zawsze. Niestety sytuacja się pewnie nie poprawi za szybko, u nas firmy które mają wyłączność na przedstawicielstwo skupione są w głównej mierze na sprzedaży a nie naprawie/serwisie.
Ja się z tą usterką w PPM Terex bujam już 2 lata i nikt nie jest w stanie jej naprawić (na szczęście pracować się da). Jeśli ma ktoś jakiegoś zmyślnego fachowca od elektro-hydrauliki to proszę o namiar.
 
 

kadam9 
Użytkownik
właściciel

Firma: Kotowicz dźwigi
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 43
Skąd: Zachodniopomorskie

Wysłany: |7 Maj 2013|, o 21:30   

Co za problem Masz w PPM-ie?
_________________
Dźwigi Szalunki Szczecin
 
 

martin crane 
Stały użytkownik
martin crane

Firma: dekom
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 147
Skąd: Myszków

Wysłany: |12 Maj 2013|, o 19:05   

Mam namiar na serwisanta terexa z opola mogę posłać Ci jeśli potrzebujesz
_________________
usługi dźwigowe do 70t
 
 

martin crane 
Stały użytkownik
martin crane

Firma: dekom
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 147
Skąd: Myszków

Wysłany: |23 Wrz 2013|, o 21:25   

Dzisiaj byli u mnie dwaj magicy, za dwa styczniki i kilka lampek zapłaciłem 4000zł+dojazd+montaż jakieś 5k krew mnie zalewa bo znajomy po wszystkim mi powiedział że miał tą samą awarię (bo ma taki sam dźwig jak ja) dał całą płytkę z pulpitem elektronikowi od rtv i zapłacił 120zł a innym razem za naprawę liccona 300zł więc pytam się o co chodzi skoro tak samo działa to u mnie jak u niego to dlaczego taka rozbieżność cenowa? Rozumiem różnicę nawet 1/2 ceny ale nie 30 krotnej! Do cholery coś z tym trzeba zrobić!
_________________
usługi dźwigowe do 70t
Ostatnio zmieniony przez gulin |24 Wrz 2013|, o 18:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 

gulin 
Administrator


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 143
Skąd: GRUDZIĄDZ

Wysłany: |24 Wrz 2013|, o 18:50   

podobna historia:
miałem kiedyś Toyotę Corollę...w tamtych czasach niezła fura-na ulicach Polonezy
jak potrzebowałem jakieś g.ó.w.n.o dotoczyć u Tokarza mówiłem,że to do poloneza ursusa lub żuka...płaciłem kilka groszy za tulejki...
jeśli bym powiedział,że to Corolla zapłaciłbym 10 razy tyle...

teraz to podobnie funkcjonuje,fachowcy robotę wyceniają oczami-obleci ci taki chałupę i podwórko i wie na ile może cię skroić...jest to nieuczciwe,ale taka jest niestety smutna prawda...
 
 

martin crane 
Stały użytkownik
martin crane

Firma: dekom
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 147
Skąd: Myszków

Wysłany: |24 Wrz 2013|, o 20:25   

Według mnie, trzeba poczekać jeszcze z kilka lat, bo po prostu musi się rynek nasycić nimi tak jak kiedyś dźwigami i ceny spadną, 10 lat temu było to samo z dźwigami, ceny z kosmosu, a teraz każdy wie, i z nimi będzie to samo, a tak póki nie ma konkurencji to kasują jak za zborze, a na pewno szybko zrobi się konkurencja, bo skoro jest na to zapotrzebowanie to znajdą się też ludzie, gdybym wiedział 10 lat temu co teraz będzie to bym się szkolił na serwisanta a nie na operatora, i do tego pakował się w własny biznes, ale chociaż robię to co lubię
_________________
usługi dźwigowe do 70t
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 Forum dźwigowe - Dźwigi, Windy osobowe, towarowe, Żurawie

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by szpak 

Pliki Cookies

© 2007-2021 Forum Dźwigowe